Ak v zime používate bežný krém, máte problém!

imageAj vás trápia extrémne suché ruky, popraskané žilky na tvári, ťahajúca a svrbiaca pokožka na celom tele? Všadeprítomná zima a teploty okolo bodu mrazu veru pokožku poriadne skúšajú. Táto zimná sezóna je naozaj veľkou záťažou na našu ochrannú vrstvu, ktorou je práve naša koža.

Teploty pod nulou vyťahujú vlhkosť a dehydrujú vrchné vrstvy epidermy. Pokožka má následne tendenciu sa sťahovať, čím chráni hlbšie vrstvy. Nakoľko je zima, nemáme ani potrebu dopĺňať tekutiny a zanedbávame aj pitný režim.

Ako tento problém vyriešiť?

Mnoho z vás siahne po pleťovom, alebo telovom kréme, prípadne použije krém na ruky. Ten naoko uvoľní pokožke, no hydratácia, ktorú jej dodá je prevažne chvíľková. Keď sa dobre pozriete na zloženie produktu, v 99 prípadoch zo 100 je hlavnou ingredienciou voda (aqua, water, H2O...). Použitie takéhoto krému, mlieka, alebo séra je v poriadku, pokiaľ to urobíte po príchode z vonku. Po príchode z práce, pred spaním a pod.

Pokiaľ však takýto krém použijete ráno, alebo pred tým, ako pôjdete von, máte problém!

Práve voda obsiahnutá v takýchto produktoch má za následok extrémne vysušovanie pokožky, začervenanie a vrásky. Prečo? Voda a všetky látky na vodnej báze jednoducho zamrznú priamo na pokožke a odsávajú z nej život. Princíp je úplne rovnaký, ako keď si namočíte ruky do snehu a po chvíli cítite mráz až za nechtami...

Predísť tomu všetkému je pritom tak jednoduché.

Základom je naučiť sa pravidlo, že pokiaľ teplota klesne pod bod mrazu, používanie bežných krémov obmedzíte na domáce prostredie a vymeníte ich za 100% prírodné oleje a tuky. Tie v zásade neobsahujú vodu, takže nikdy nezamrznú a poskytujú pokožke tú najlepšiu ochranu pred mrazom a vetrom. Navyše ju látky v nich obsiahnuté krásne vyživujú a hydratujú.

Používať môžete napr.: argánový, konopný, mandľový, jojobový, ľanový  olej a mnohé iné. Nájsť si svojho favorita podľa typu a náročnosti pokožky určite nebude ťažké.

Našim favoritom v zimnom období je jednoznačne Nerafinované Bambucké maslo SHEABUTTER. Ide o čistý tuk, lisovaný z orechov stromu Karité. Je doslova geniálne pre použitie na tvár i celé telo. 100% prírodný tuk vyživuje ako nič iné a vytvára neviditeľnú vrstvu, ktorá dokonale chráni pokožku aj v tých najextrémnejších podmienkach.

SHEABUTTER môžete použiť ako pleťový krém, telový krém, krém na ruky/nohy, mastičku na pery, ale aj ako napr. balzam na vlasy. V jednom produkte sa skrýva mnohoraké využitie s naozaj zázračnými účinkami. Všetko o Bambuckom masle SHEABUTTER >>

Pomaly zabudnuté „V prírode je všetko, čo potrebujeme.“ sa i v tomto prípade opäť potvrdzuje a namiesto chemických koktailov = „zázračných“, v najmodernejších laboratóriách dermatologicky testovaných produktov, nám v zime naozaj stačí použiť jednoduchý extrakt z bylinky, trávy, alebo orecha.

Až smiešne jednoduché :)

 

Pozri si produkt SHEABUTTER Bambucké maslo >>