Aký krém po opaľovaní si vybrať? Chemický koktail, alebo čistú prírodu...

Prvé vlny letných horúčav máme úspešne za sebou a slnečných dní čoraz viac pribúda. Opaľovanie sa opäť stáva letným športom číslo jedna a každý, kto plánuje na priamom slnku stráviť nejaký ten čas, potrebuje aj správnu ochranu.

Krém na opaľovanie s UV faktorom (SPF) je samozrejmosťou, no mnoho z vás zabúda aj na druhú polovicu veci a to je krém po opaľovaní. Bez ohľadu na to, či je pokožka pri opaľovaní dostatočne chránená, slnečné žiarenie ju dráždi a vysušuje. Začervenanie pokožky, svrbenie a pálenie po dni strávenom na slnku, je toho jasným dôkazom.

 

Výber správneho krému po opaľovaní je preto rovnako dôležitý.

 

Každý výrobca opaľovacej kozmetiky má okrem hlavného produktu s ochranným faktorom (na opaľovanie) v ponuke i produkt na hydratáciu a upokojenie pokožky (po opaľovaní). Zloženie krému po opaľovaní zväčša obsahuje veľké percento vody (pre vonkajšiu hydratáciu) a látky, ktoré dočasne znecitlivejú kožné receptory (pre odstránenie pálenia, svrbenia) + koktail desiatok ďalších chemických látok, ktoré sú potrebné na ich vzájomnú reakciu a na to, aby sa obsiahnutá voda prirodzene nepokazila. (viď. obrázok zloženia najznámejších značiek) Veľkým hitom posledných rokov je aj nepatrné množstvo Panthenolu, ktorý sa dnes pridáva asi do všetkých kozmetických produktov.

zlozenie-kremov-po-opalovani

Výsledkom je mazľavý krém, ktorý sa namiesto vstrebania otrie o oblečenie, alebo naopak vodové mlieko, ktoré sa po pár minútach z povrchu pokožky odparí, bez odovzdania akýchkoľvek živín. Všetky samozrejme parfumované natoľko, aby ich vôňa prekonala vaše očakávania z výsledku.

 

Ide to aj inak a oveľa lepšie, zdravšie, príjemnejšie.

 

Čo by ste povedali na to, vymeniť chemický koktail z drogérie, či lekárne za čisto prírodný produkt, ktorý namiesto vody a chémie obsahuje len jednu ingredienciu - Orechy!

Reč je o NERAFINOVANOM Bambuckom masle SHEABUTTER, ktoré sa získava z orechov afrického stromu Karité. Orechy sa pozbierajú, ošúpu a následne lisujú za studena, čím sa extrahuje tuk = NERAFINOVANÉ Bambucké maslo. Žiadna chémia, konzervanty, ani iné prísady. Prečo? Nič viac nie je potrebné. Ide o čistý tuk, ktorý je prirodzene trvácny a bez akéhokoľvek zvláštneho skladovania vydrží 12 mesiacov.

krem-po-opalovani

Maslo je priam ideálne na hydratáciu pokožky po opaľovaní, pretože obsahuje veľké množstvo telu prospešných mastných kyselín a vitamínov. Hydratuje a vyživuje pokožku ako nič iné, aj preto je africkými domorodcami používané už po stáročia. Naozaj široká škála použitia a liečivé vlastnosti sú doslova neprekonateľné.

Je ako najjemnejší balzam, ktorý sa už po pár minútach vstrebe do pokožky, upokojí ju a dodá jej potrebné živiny, ktoré jej slniečko zobralo. Absolútne bez pocitu mastnoty. Ak ste to s opaľovaním prehnali a spálili ste sa, Bambucké maslo vás doslova zachráni. Už po prvom použití budete cítiť značnú úľavu a po pár dňoch bude vaša pokožka opäť fit.

Jednou z mnohých pozitívnych vlastností NERAFINOVANÉHO Bambuckého masla je aj prirodzený obsah UV filtrov. Ideálne napr. na dovolenke, keď sa celý deň slníte na pláži, poobede sprcha na hoteli a večera v reštaurácii na promenáde pri západe slnka. Intenzita slnečného žiarenia je už večer síce nižšia, no stále dostatočná a vy sa už nechcete viac opaľovať. Ak po sprche použijete Bambucké maslo, nielenže pokožku dokonale hydratujete, ale aj ochránite pred nechceným večerným opaľovaním. Prirodzený UV filter v hodnotách 3-4 pre večerný pobyt na slnku úplne postačuje.

Popraskané pery, vysušené vlasy, alebo nadmerne suchá koža na rukách, či chodidlách od slanej vody? S Bambuckým maslom žiaden problém :)

Možností použitia a pozitívnych vlastností NERAFINOVANÉHO Bambuckého masla je naozaj toľko, že by sme o nich mohli písať do nekonečna. Odporúčame vám ho rozhodne vyskúšať a presvedčiť sa doslova na vlastnej koži.

 

Pozor však na kvalitu Bambuckého masla.

 

Naše Bambucké maslo SHEABUTTER je NERAFINOVANÉ v kvalitatívnej triede "A". To znamená, že je ručne vyrábané priamo v Ghane tradičnou technikou lisovania, používanou africkými domorodcami už po stáročia. BEZ AKÝCHKOĽVEK PRÍMESÍ A CHEMICKÝCH LÁTOK. Panensky čisté maslo plné telu prospešných mastných kyselín a vitamínov s priam zázračnými účinkami na pleť a pokožku.

krem-po-opalovani-11

Len NERAFINOVANÉ Bambucké maslo si udržiava všetky svoje výnimočné vlastnosti. Lacnejšie RAFINOVANÉ maslá triedy B, C, D, či E strácajú prevažnú väčšinu svojich dobrých vlastností, prípadne sa pre objem miešajú s inými prímesami. Bielia sa, parfumujú, pridávajú sa do nich chem. a konzerv. látky.

 

Ak chcete mať vo svojej „výbave na opaľovanie“ naozaj to najlepšie, objednajte si svoje NERAFINOVANÉ Bambucké maslo už teraz na: SHEABUTTER.sk